Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku

Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku – GPT, MBR

Opisany w tym artykule sposób rozwiązuje problemy objawiające się poniższymi komunikatami. Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku:

– Wybrany dysk ma styl partycji GPT
– Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR, w systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT
– Sprzęt komputera może nie obsługiwać rozruchu z tego dysku. Upewnij się, że kontroler dysku jest włączony w menu systemu BIOS komputera
– Dysk może wkrótce ulec awarii
– inne

Poniższy sposób pozwala na instalacje systemu Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP na dowolnie utworzonej przez nas partycji. Instrukcja szczególnie polecana osobą, które doświadczają ww. komunikatów.


Podobne problemy:
1. Program Eksplorator Windows przestał działać


Instrukcja

1. Uruchom UEFI (jeśli twój komputer posiada BIOS przejdź do drugiego punktu). Włączamy opcje EFI BOOT.
2. Jeśli nasz komputer nie posiada UEFI, musimy przejść do instalatora Windows. Następnie usuwamy wszystkie partycje oraz klikamy dalej, a system sam sformatuje nasz dysk. Pamiętajmy, ze jeśli posiadamy ważne dokumenty na dysku należy zrobić ich backup.
3. Gotowe.

Procedura jest banalnie łatwa, dlatego każdy kto zastosował się do instrukcji rozwiąże swój problem z instalacją systemu na wybraną przez siebie partycje.

Podłoże błędu „Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku”

Zależnie od tego jaki jest ciąg dalszy komunikatu przyczyna jest inna. Najpopularniejszy przypadek to taki w którym nasz dysk zawiera tabelę partycji MBR, a nasz system pracujący z interfejsem EFI może zainstalować system wyłącznie na dysku GPT. Taki wariant skutkuje tym, że Windows informuje nas, że na wskazanej partycji nie jest możliwa instalacja systemu.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *